Každý by mal vedieť o tomto! Ide aj o Vaše peniaze

Autor: Matúš Janič | 17.2.2017 o 11:04 | Karma článku: 1,00 | Prečítané:  236x

Stalo sa aj Vám, že ste dostali telefonát od človeka, ktorý naliehal nato, aby ste sa stretli, že má pre Vás skvelú ponuku? Nakoľko Vám volal s tým, že ide o vaše peniaze, mali, no aj nemali by ste sa s ním stretnúť! A že prečo?

Ak sa bavíme o telefonáte, ktorého obsahom boli peniaze, s najväčšou pravdepodobnosťou bol od finančného „poradcu“, ktorý naliehal nato, aby ste sa stretli, že má pre Vás skvelú ponuku – buď prácu, kde budete zarábať milióny alebo min. skvelý produkt, ktorý vám zarobí za roky horibilné výnosy... Myslím, že viacerí ste práve kývli hlavou že áno. Nevadí, stalo sa to aj mne.

Stretol som sa s tým, priznám sa, prvýkrát až na vysokej škole a samozrejme som aj začal s touto spoločnosťou na tri písmenka spolupracovať, veď kto by nechcel zarábať tie peniaze, o ktorých sa tam stále rozpráva?? Bol som rozhodnutý, idem! So spoluprácou sa samozrejme nesie ruka v ruke aj využívanie ponúkaných produktov... Neskôr som s touto spoluprácou skončil a produkt som nezvládal už platiť (ako študent si platiť 40 € poistku, je celkom dosť), tak som to zrušil, vypovedal. OK, no ja som však sporil, tak ako to že mi po dvoch rokoch sporenia nič nevyplatili??? Áno, jasné, POPLATKY! Poplatky a iné veci, o ktorých sa v spoločnosti na tri písmenka nehovorí...

Nevadí, veď dejú sa aj horšie veci nie? Postupom času, keďže som zodpovedný človek , som cítil nutkanie predsa to poistenie len mať, veď stať sa mi môže hocičo a nechcem aby potom rodičia, blízky mali so mnou iba trápenie. Tak som zavolal známemu, o ktorom som si myslel, že ešte stále pracuje ako finančný sprostredkovateľ alebo ľudovo povedané „poradca“, aby mi spravil nejaké poistenie. Povedal mi však, že už to nerobí, no dá mi kontakt na jedného známeho, ktorý sa tomu venuje. A vtedy to prišlo, zhoda náhod, fakt veľká náhoda, spoznal som jedného skvelého človeka, no poistenie som si u neho nedal spraviť (ono to prišlo až neskôr a nakoniec som to poistenie spravil cez neho).  Na stretnutí mi vysvetľoval rôzne veci, poplatky, prečo nesporiť cez poistenie, dokonca aj veľa článkov o tom, myslíte, že som si niečo z toho zapamätal? Skoro nič! No bolo mi jasné že cez poistenie sa jednoducho nesporí, keď som videl o koľko peňazí ma poisťovňa pripraví a koľko peňazí si za svoju „službu“ zoberie, aj keď pritom tú „službu“ nevykonáva.

Ako som písal, poistenie som nespravil cez neho, ale cez známu zo spoločnosti na tri písmenka, no už bez sporenia, čisto iba rizikové životné poistenie. Bol som rád, spokojný, pretože som vedel, že neokrádam sám seba a nepodporujem ani poisťovňu v nezmyselnom okrádaní ma.

Človek, ktorého som spoznal , stále do mňa rýpal, aby som sa zúčastnil jedného ich školenia, seminára, no bojoval som, nechcel som mať už nič spoločné s finančným sprostredkovaním... Nakoniec po pár mesiacoch som súhlasil s jeho návrhom a zúčastnil sa. NEĽUTUJEM! Nebolo to ako školenie spoločnosti na tri písmenka, bolo to iné. Preberali sa tam veci, viac detailne, viac odborne, a hlavne,  nič sa nenútilo, že toto a toto je naj a toto a toto kupujte... Jednoducho odprezentovali produkty finančného trhu tak ako sú, aké rôzne „veci“ v sebe skrývajú a čo sa s tým dá robiť. Veci podložené štatistikami, založené na pravde a nie na výmysloch! VTEDY SOM POCHOPIL, PREČO JE NUTNÉ TO ŠÍRIŤ ĎALEJ!

Veď koľko ľudí si sporí cez poistenie? Koľko ľudí jednoducho povedané prerába peniaze a kŕmi poisťovne? A prečo? Odpoveď typu aj poisťovne musia z niečoho žiť, je neprípustná! Poisťovne „žijú“ z iných vecí a netreba ich dotovať zbytočnými a nezmyselnými poplatkami. Treba radšej myslieť na seba, veď sporíte a odkladáte peniaze nato, aby sa vám zhodnotili a aby ich časom bolo viac nie? Dokonca tieto produkty (konrétne Investičné životné poistenie) je mnoho krát prezentované ako sporenie si na dôchodok, no čo myslíte ako to bude na tom dôchodku vyzerať s takýmto produktom? Viete to? Ja áno a poviem Vám, že v mnohých prípadoch zostanú iba oči pre plač. Sú omnoho omnoho lepšie nástroje nato....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Maďarič a Poliačik sa v parlamente spojili, predkladajú spoločný návrh zákona o RTVS

V RTVS je časť redaktorov nespokojná, hovorí o pretláčaní konšpiračných teórií. Nedávno skončili štyria externisti, ktorí boli k vedeniu kritickí.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Béla na sebe nechá aj drevo rúbať

Koaličná dohoda už je len na ozdobu.

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Trump je najškodlivejší zjav, čo Zem nosila

Výročná správa SIS je opäť raz akoby volanie po zrušení inštitúcie.


Už ste čítali?